18 Şubat Pazartesi


20 bin oyla belediyeyi alacağız

20 bin oyla belediyeyi alacağız   CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Çiftçi, Karacabey’de aldıkları oyun Türkiye...
Bu Haber 29 Haziran 2018 06:50 Yayınlandı

 

CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Çiftçi, Karacabey’de aldıkları oyun Türkiye ortalaması ile aynı olduğunu söyleyerek, bundan sonra daha çok çalışarak yerel seçimleri kazanacaklarını söyledi.

 

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Seçim sonuçlarının ülkemiz ve ilçemiz açısından hayırlı olmasını diliyorum. CHP’nin oyları Türkiye genelinde düşüş yaşadığı gibi doğal olarak Karacabey’de de düşmüştür. Buna rağmen Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, Karacabey’de ciddi bir oy almıştır.

 

Asıl esas alınması gereken oy Muharrem İnce’nin aldığı oydur. Bunun sebepleri ise şunlardır. Birincisi, CHP olarak milletvekili listelerimize ciddi eleştiriler geldi. Çiftçinin sesini Ankara’ya taşıyacak bir adayımız ve Karacabeyli bir adayımız listelerimizde maalesef yer almadı.

 

İkincisi ise, Karacabey bildiğiniz gibi merkez sağ seçmenin ağırlıklı olduğu bir ilçemizdir. Bundan önceki seçimlerde alternatif bulamadığı için CHP’ye oy veren Karacabeyli merkez sağ seçmen, bu seçimde ise İyi Parti’ye oy verdi. Emanet oylarımızı kaptırdık. Mustafakemalpaşa’da da durum bu şekilde.

 

 

Çalıştık mı? Evet çok çalıştık, gece-gündüz demeden halkımızla sürekli iç içeydik. İlçe Yönetimimiz, Kadın Kollarımız, Gençlerimiz ve Milletvekili Adaylarımız ile birlikte Karacabey’de çalmadık kapı, girilmedik kahve, sıkmadık el bırakmadık. Başarılı olduk mu? Açıkça ifade ediyorum ki, başarılı olamadık.

 

Bu sonuçları yönetimimiz ve parti örgütümüz ile birlikte çok daha kapsamlı bir şekilde değerlendirip, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere çok daha iyi hazırlanmalıyız. İlçe Başkanlarının başarısı genel seçimlerle değil, yerel seçimlerle ölçülür. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Göreceksiniz, çok iddialı bir Belediye Başkan Adayı ve donanımlı bir kadro ile 9 ay sonra en az 20 bin oy ile Karacabey Belediyesi’ni kazanacağız”

 

 // 20 bin oyla belediyeyi alacağız // için 1 Yorum

  1. Ahmet dedi ki:

    meclisde hdp başkanlıkda chp mi diyecekler yine …


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM