18 Şubat Pazartesi


15 Temmuz anısına turnuva

15 Temmuz anısına turnuva   Karacabey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Haftası spor etkinlikleri...
Bu Haber 12 Temmuz 2018 16:45 Yayınlandı

 

Karacabey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma Haftası spor etkinlikleri kapsamında, ilçede Yaz Kur’an Kursları’na devam eden çocuklar arasında futbol, masa tenisi ve badminton branşlarında müsabakalar düzenlemeye başladı.

 

13 takımın yer aldığı futbol turnuvasının açılış törenine; Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Teğmen Emre Kavak, İlçe Müftü Vekili Fatih Göl, sporcular ve ilçe halkı katıldı. Açılış seremonisi İlçe Müftü Vekili Fatih Göl’ün aziz şehitlerimizin ruhlarına okunan sure ve yapılan dualar ile başladı.

 

Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, şehitlerimizin ve gazilerimizin 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdıklarını söyledi.

 

Sağlam, “Bu kahramanlık destanını anmak adına ‘Unutmadık, Unutturmayacağız’ sloganıyla bir takım etkinlikler düzenledik. Katılım gösteren Kur’an Kursu çocuklarımızı ve ortaokul takımlarımızı tebrik ediyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan da, bu tür etkinliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY tarafından Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın emirleri ve önderliğinde, kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunu’nda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklikle Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.

 

 

Ülkemiz genelinde 11-16 Temmuz tarihleri arası 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına birçok etkinliler yapılmaktadır. Bizler de ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte bu tarihi günün canlı tutulması adına etkinliklerimizi gerçekleştirmekteyiz.

 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bununla birlikte artık her yıl 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde kendilerini hassaten yâd etmeye devam edeceğiz ve aziz hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Allahu Ekber ve Ne Mutlu Türküm diyene nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM