21 Haziran Perşembe


13 yaşında ‘yılın annesi’ seçildi

13 yaşında ‘yılın annesi’ seçildi Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği’nin ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle gerçekleştirdiği özel gecede “Yılın...
Bu Haber 14 Mayıs 2013 03:25 Yayınlandı

Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği’nin ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle gerçekleştirdiği özel gecede “Yılın Annesi” seçilen 13 yaşındaki Sahranur Kılıç, katılımcıların şaşkın bakışları arasında sahneye çıkarken, seçiliş nedeninin anlatılmasından sonra salonu dolduran konuklar gözyaşlarını tutamadı ve 13 yaşındaki “Yılın Annesi”ni ayakta alkışladı.

 

Her yıl 10 – 16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen “Engelliler Haftası” bu yıl Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği’nin hazırladığı geniş kapsamlı bir programla kutlandı.

 

İlk olarak 10 Mayıs 2013 Cuma günü Atatürk Anıtı’na çelenk koyan engelliler derneği, aynı gün Cuma Namazı öncesi tarihi İmaret Camii’nde yaşamını yitiren tüm engelliler adına mevlid okuttu.

 

Dernek yöneticileri ertesi gün de Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde sürprizlerle dolu bir geceye imza attı. Dernek yöneticilerinden Hasan Duman’ın hazırlayıp sunduğu programda ilk olarak Anadolu Varisleri adlı folklor grubu Anadolu’nun dört bir yanından derledikleri oyunları katılımcılara sundu.

 

Her ay iki akülü araç

 

Gecede isminin açıklanmasını istemeyen Karacabeyli bir yardımseverin aldığı iki adet akülü araç derneğe daha önce müracaat eden ihtiyaçlı kişilere teslim edildi. Akülü araç haricinde Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı ve Fıt Club Fitness Center’in aldığı birer manuel tekerlekli sandalye de gecede teslim edildi.

 

Gecede ayrıca, daha önce yapılan haber sonrası akülü sandalyeye kavuşan Ozan Şahin ve Volkan Önen de bir dershane tarafından eğitim bursu ile ödüllendirildi.

 

Dernek Başkanı Kadir Altıneler gecede yaptığı konuşmada, adının açıklanmasını itemeyen bir yardımsever aracılığı ile ihtiyacı olan iki kişiye her ay akülü araç hediye edileceğini, ihtiyaç sahiplilerinin derneğe müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Yılın Annesi 13 yaşında!

 

Engelliler Haftası, Anneler Günü’ne de denk gelmiş olması nedeniyle dernek yöneticileri Yılın Annesi’ni de seçti. Sahnede Şevval Duman ve Hasan Duman tarafından anons edilen “Yılın Annesi”nin 13 yaşında bir kız çocuğu olduğunu gören katılımcılar önce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

“Yılın Annesi” seçildiğini kendisi de sahnede anons edildiğinde öğrenen Sahranur Kılıç, şaşkın bakışlar arasında sahneye çıktığında, annesi öldükten sonra babası kendilerini terk etmiş olması nedeniyle 8 yaşından beri yatağa mahkum olan ağabeyi Batuhan Kılıç’a baktığı, sokağa çıkıp çocukluğunu yaşaması gerektiği bir yaşta evin annesi olarak bulaşık ve çamaşır yıkayıp, gerektiğinde ağabeyinin tüm ihtiyaçlarını karşılaması nedeniyle seçildiğinin katılımcılara aktarılması sonrası salondaki davetliler göz yaşlarını tutamadı.

 

6 yıldan beri ağabeyine bakan ve derslerindeki başarılarını da teşekkür ve takdirle karnesine yansıtan 13 yaşındaki Sahranur Kılıç’ın özverisi dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

“Yılın Annesi” yardımseverler tarafından alınan buzdolabı, fırın, bisiklet ve çeşitli ev eşyaları ile ödüllendirildi. Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan da “Yılın Annesi”ni çeyrek altınla onurlandırarak, geceye katılım yetersiz olmasını eleştirdi.

 

Gecenin devamında ise Yetenek Sizsiniz yarışmasında finale kadar yükselen Sihirbaz Apturi ile İstanbul sahnelerinin sanatçılarından Ferdi Gürses’te destek vermek amacı ile ücretsiz olarak sahne alarak, geceye katılanlara unutulmaz dakikalar yaşattı.

 

001-yilin-anne-ayakta-alkis-002
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM