18 Şubat Pazartesi


10 bin öğrenci kitap okudu!

10 bin öğrenci kitap okudu!   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan “Başkanımla Okuyorum” etkinliği, 10 bin öğrencinin katılımıyla ilçe...
Bu Haber 15 Mayıs 2018 07:50 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan “Başkanımla Okuyorum” etkinliği, 10 bin öğrencinin katılımıyla ilçe stadında düzenlenen finalle sona erdi.

 

İlk olarak özel bir okul öğrencilerinin katılımıyla başkanlık makamında Belediye Başkanı Ali Özkan’ın öğrencilerle başlattığı “Başkanımla Okuyorum” kitap okuma etkinliği, ardından köy okullarındaki öğrencilerle devam etti.

 

Köy okullarını tek tek gezerek öğrencilerle birlikte kitap okuyan Başkan Özkan, ardından merkezde bulunan okullardaki öğrencilerle de bir araya gelerek kitap okumaya devam etti.

 

 

“Başkanımla Okuyorum” etkinlikleri, ilçe stadında düzenlenen ve tüm okullardan 10 bin öğrencinin katılımıyla sona erdi.

 

Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Jandarma Komutan Vekili Teğmen Emre Kavak, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen “Başkanımla Okuyorum” etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, etkinliğe katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Özkan, “Bugün burada ‘Başkanımla Okuyorum’un finalini yapıyoruz. Bu etkinliğe kırsalda başladık ve merkezde devam ettik. Öğrencilerimizle kitap okuduk, onlara kitaplar hediye ettik ve bol bol sohbet ettik.  Buradan onlara tavsiyem, çok okumalı ve çok çalışmalarıdır. Ülkemizin geleceği sizlere emanettir” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, yaptığı konuşmada, “Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliğini adeta okuma festivali havasında bitirmek istedik. Görüyorum ki bunu da başarmışız. Çok güzel bir hava var ve bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Son olarak söz alan Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu ise, çok mutlu olduğunu belirterek başladığı konuşmasına, “okumak, her kapıyı açan sihirli bir anahtardır. Her şeye hayat verir. Ama okuduğumuzu anlamalıyız, okuduğumuzu yazmalıyız, o zaman başarılı olabiliriz” ifadeleriyle son verdi.

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin arasına karışan protokol üyeleri, “Başkanımla Okuyorum” etkinliği kapsamında öğrencilerle birlikte kitap okudular.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM